Úterý, 25 května, 2021
podnikatel
Domů Aktuality Nejkrásnější rostliny před domovní dveře: zeleni se mantinely nekladou

Kdo by neměl rád zelené plochy, byl by označen celospolečensky spíše za škarohlída. Nejde jistě jen o zahrady, závěsné květináče na balkoncích a lodžiích nebo květiny v interiéru, pro které se snažíme za každou cenu získávat dešťovou vodu a pečlivě si je udržujeme, hnojíme a zaléváme. Veselí a zeleň patří i k veřejím, zkrátka a dobře – musíme si to udělat doma hezčí! Pojďme se inspirovat v tom, která rostlina se k tomuto účelu vysloveně hodí, variant je hned několik…

  Citroën pokořil rekord!

více v článku...

Anglický břečťan musí dostat svou šanci

Rostlina pro vchodové dveře číslo jedna, přesně tím je anglický břečťan, který může být v závěsném květináči, ale stejně tak dobře se mu bude dařit i v tom klasickém. Když mu dáte oporu, bude se mít přímo báječně – a nezapomeňte na to, že potřebuje také stín, ostré slunce po celé dopoledne by jej spíše spálilo.

  Zůstat v manželství jen kvůli dětem? Odborníci říkají NE

Číslo dvě je také jasné, je to buxus (nebo také boxwood), který má až sedmdesátku poddruhů, tudíž máte z čeho vybírat! Roste prakticky po celém světě a když mu necháte volnost, vyraší až do několikametrové výšky. Vyrábí se z něj hudební nástroje a vážnou hudbu rozehraje i u vašich vchodových dveří – je to totiž elegán, stačí jen uchopit housle…

Prosluněný vchod ocení například petúnie

Určitě je znáte, jsou krásně barevné a na pomezí jara a léta dovedou vykouzlit úsměv na tvářích kolemjdoucích. Ano, petúnie patří mezi učiněné elegány, stačí jim jenom dát šanci, kterou jistě obratem využijí.  Jsou to jednoletky, ale hrají všemi barvami a příští rok je můžete vysadit klidně zas a znova, jak se vám bude chtít! 

  Citroën pokořil rekord!
  Podmořské Ferrari

Zajímavou variantou je určitě i citrusovník, i když nemusíte mít zrovna hned ambice vypěstovat kilo citronů. Prosluněné stanoviště, které bude chráněné před větrem a během zimy možnost vzít rostlinku do interiéru, to jsou jediné požadavky, které citronovník má. Jeho listy voní a když nezapomenete doplňovat železo, bude se překrásně usmívat.

Doplnit vše můžete třeba venkovní stojací lampou, která bude vegetaci perfektně osvětlovat.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular